JENIŠOVICKÁ DVOJKA 

Jenišovická dvojka je krásný a pohodový závod. Pořádá ho ZKO Jenišovice . Jedná se o závod dvojic, kde si jeden z teamu vybere poslušnost a druhý obrany. Renča Hornová byla tak hodná a utvořila se mnou dvojici. Řenča nemá ještě dodělanou komplet obranu a tak šla na poslušnost a já mazala na obranu :-) Cíl jsme měly jediný a to: nebýt úplně poslední v kategorii ZVV1!!! 

Týden před závodem mi Tomáš oznámil, že závody figurovat nebude a ve mě začala vrtat myšlenka zda to nemám zrušit. Když jsem si vzpoměla na minulý týden v Lomnici a na tu strašnou ostudu, tak podruhé jsem to zažít opravdu nechtěla. Ale je to závod dvojic a nemůžu to Renče udělat. Prostě to nějak odkoušem. Naštěstí byl veřejný trénink na Milana Kozáka, který nakonec figuroval i ZVV1. :-) Domino nebyl na tréninku nadšený, ale odkousal. Nebyla jsem z toho unešena, ale co nadělám. Buď se mu bude chtít a nebo se tam na místě zahrabu. :)

Přišel den Déééééé. Bylo 5 hodin ráno a já už vzhůru. Na cvičák jsem dorazila mezi prvními, přeci to mám jen necelých 10minut od domu :-) 

Nejdříve si poslušnost odšlapali ZMky. Další bod programu byly obrany ZVV1. Byla jsem nervozní z toho, že Domino není najednou úplně ve své kůži. Se psi si chtěl hrát a před nástupem na plac se tahal o peška, válel po zemi, vydával zvuky jako medvěd a byl celý rozněžněný. :-/ Až když jsem mu hlavu držela směrem k figurantovi, aby si ho konečně všiml se to v něm zlomilo. Hurá :-) Jdeme na věc. Dominovo podupávání mi naznačovalo, že makety budou dnes opět problém. Nějvětší problém nám dělá ke mě od 4. makety, nyní to vyšlo, ale Domino si to nechal na 5 :-) Ale dobrý, našel a štěká (občas - zrovna, když se nekouká na publikum a nepozuje). Moje nervozita byla Domečkem odhalena a při povelu k noze to zaregistroval asi jen na půl, takže si sedl na půl cesty mezi mnou a maketou :). Dále vše už dokonalé. Plné, razantní, klidné zákusy. Pouštěčky ušly, dohlídačky také pěkné. 

Domino si vykousal 94 bodů.

Ano, Domino, já co by psovod jsem podle pana rozhodčího Jiřího Koláře a figuranta jen nosič vodítka a na připomínání toho co má pes dělat. Bylo to od nich moc pěkné. Příště už nebudu nervozní. Je pravda, že středem zájmu je pes a nějaký nosič vodítka, který vedle něho občas něco pokřikuje je každému někde :-) 

Odcházela jsem z obran s největším počtem bodů ještě s jednou slečnou s NO. Na Renče jsem cítila, že s ní nervy hrály pěkně. Ale zvládly jsme to. Připravily jsme Amora, uklidnily ho a před nástupem už byl ok a šlo se na věc. Bohužel drobné chybky se vloudily, ale i tak to bylo krásných 91 bodů a tím pádem 1. místo   z 8 silně obsazených jedniček :) . 

RENČO DĚKUJI A GRATULUJI !!!!

1. místo - Renata Hornová s Amorem, Anna Jakubů s Dominem - celkem 184 bodů

2. místo - Pavel Jandík s Britou, Zbyněk Charous s Ax - celkem 183 bodů

3. místo - Eliška Susková, Markéta Staffová s Matrixem - celkem 182 bodů

 

FOTO